Alkohol a hazard – opojné spojenie?

Oba momenty ponúkajú istú formu úľavy od napätia a stresu. Neraz dokonca pôsobia na človeka zároveň. Prečo majú ľudia v obľube požívať alkoholické nápoje počas, alebo dokonca pred tým, ako sa vrhnú do víru hazardných hier? Skúsili sme nájsť na túto otázku uspokojivé odpovede.

Každodenný život je plný stresu a napätia, preto niet divu, že čoraz viac ľudí sa utieka k rôznym formám akýchsi stresových ventilov. Niekto chodí behať, iný si sadne k dobrej knižke, a mnohí nahromadený stres ventilujú cez automaty, web onlinecasinos.sk či hranie hazardných hier. Je v nich všetko – zábava, opojná šanca na víťazstvo či relatívne bezpracný zisk istého kapitálu, ale aj riziko z možnej prehry a straty.

Vplyv prostredia

Pravdou je, že hazardné hry sa väčšinou odohrávajú v lokalitách k tomuto účelu určených. Pokiaľ milovník hazardu nesedí pred PC , pravdepodobne bude niekde v kamennom kasíne či bare s ruletou, kartárskymi stolmi a podobne. A to je prostredie, ktoré naozaj nepovzbudzuje ku konzumácii minerálky, zeleninových štiav či mlieka. Je to zároveň vecou istej cti či prestíže (môže ísť dokonca aj o akési nepísané pravidlo) objednať si pohárik kvalitného sektu či alkoholu, najmä vo chvíľach, keď ide o veľké stávky.

Vplyv na organizmus

Ďalším z dôvodov, prečo sa pred či počas gamblingu požíva alkohol, je fakt, že nápoje s obsahom alkoholu majú na ľudský organizmus vplyv, ktorý je žiadúci najmä vo chvíľach napätia a stresu. Pri hazarde síce ide o trošku iný stres ako, povedzme, stres pri práci, no jeho podstata je v zásade rovnaká a podobné sú aj jeho účinky. Vplyvom stresu nemusíme správne vyhodnocovať rizikové situácie, no len čo si myseľ aj telo uvoľníme dúškom prvotriedneho nápoja, naša myseľ začne vyhodnocovať podnety inak. Samozrejme, že týmto nenabádame k nadmernému pitiu ani hraniu hazardných hier – konštatujeme len fakty, ktoré sú verejne známe. Treba tiež dodať, že konzumácia alkoholických nápojov pred či počas hazardných hier nie je zaručeným receptom na úspech.