Najlepšie filmy s témou vína

Dlhé teplé letné večery sú nenávratne preč, aby ich mohli nahradiť príjemne strávené a o nič menej príjemné večery v pohodlí domova, pri televízore, s pohárom vína v ruke. Ale aký film si pustiť?

Dobrý ročník (2006)

Absolútne oddychová romantická komédia s vínnou tematikou podľa románu od úspešného spisovateľa Petera Mayle. Russell Crowe v nej hrá zaneprázdneného londýnskeho úradníka, ktorý je nútený spomaliť a v oblasti Provensálsko vo Francúzsku sa popasovať nielen s obchodnými záležitosťami, ale aj s vlastnou minulosťou. Neočakáva, že ho zasiahne jeho vlastné srdce, keď stretne krásnu a temperamentnú servírku Marion Cotillard.

Bokovka (2004)

Ďalšia z radu komédií, Bokovka (v originále Sideways), je bláznivým ironickým príbehom o putovaní dvoch dávnych priateľov, ktorí sa spolu vydajú na ochutnávku vína. Jack (Thomas Haden Church) je extrovertný bohém, má tesne pred svadbou a plánuje si výlet náležite užiť, predtým než vkročí do manželského zväzku. Miles (Paul Giamatti) je naopak po rozvode zatrpknutý uzavretý smoliar s vášňou pre víno. Dve rozdielne postavy, muži, ktorí prežívajú krízu stredného veku a každý sa s ňou vyrovnáva po svojom.

Red Obsession

Od komédií na trošku serióznejšiu nôtu – Red Obsession je austrálsky dokument z roku 2013, ktorý rozpráva o ceste francúzskych vín z jednej z najznámejších vínnych oblastí Bordeaux do Číny. Rozhovory s odborníkmi na víno, zapálenými pestovateľmi a someliérmi divákovi priblížia chuť , ale najmä obchod skrývajúci sa za prestížnymi fľašami vína putujúcimi cez pol sveta.

Teraz už stačí iba pohodlne sa usadiť pred televízorom, zabaliť sa do deky a zahĺbiť sa do príbehu. K tomu všetkému nesmie chýbať, ako inak, pohár kvalitného vína, veď napokon výskumy dokázali, že pokiaľ sa pije s mierou, má

pozitívne účinky na ľudský organizmus , priaznivo pôsobí na srdce a pôsobí ako prevencia niektorých chorôb.

Takýto večer strávený pri víne a tématickom filme je príjemnou bodkou upršaného sivého dňa stráveného v práci pre všetkých amatérskych či viac odborných nadšencov tohto lahodného moku.