Popíjanie alkoholu pri hazardných hrách

Keď sa povie „alkohol v kombinácii s hazardom“, v mnohých ľuďoch to vyvolá skeptické myšlienky smerujúce k osobám, ktoré práve takúto „možnosť“ trávenia voľného času praktizujú.

Je to logické, pretože veľakrát to prinesie veľké množstvo negatív z krátkodobého či dlhodobého hľadiska.

Alkohol s hazardom ruka v ruke

V rôznych krajinách je popíjanie alkoholických nápojov pri hraní hazardných hier legálnou záležitosťou. Niekde to dokonca považujú za akýsi spôsob spoločenského života. Hrať poker či ruletu a popritom držať pohárik obľúbeného drinku – pre mnohých ľudí trávenie spoločného času s kamarátmi, pre iných to znamená seriózny problém.

Účinky a prevencia

Požívanie alkoholu pred či počas hazardných hier má na správanie človeka priamy efekt a ovplyvňuje to tiež jeho silu vôle povedať si: „Už stačilo!“. Hazardné hry sa obvykle prevádzkujú na miestach, napr. kamenných prevádzkach kasín, kde sú dostupné i alkoholické nápoje. Pre hráčov je potom veľmi lákavé „posilniť sa“ či nabiť si sebavedomie do ďalších hier; riešením však môže byť Spin Palace online casino, čo je online verzia kasína.

Vo väzbe na prežité emócie – pozitívne či negatívne – môže človek dospieť k rozhodnutiam, ktoré by v triezvom stave nerobil, napríklad šoférovať. Tohto sa treba vystríhať. Riešením môže byť prevencia v podobe zariadenia na dychovú skúšku alkoholu , resp. jeho nosenie na maximálne dostupnom mieste (spolu s peňaženkou či mobilom), no predovšetkým pevná vôľa človeka. Spomínané zariadenie, tzv. alkoholtester, môže hráč využiť kedykoľvek v priebehu hry.

Sú však badateľné aj ďalšie účinky opojenia alkoholom vo vzťahu k hazardu:

 dlhšie trávenie času v kasínach či na miestach kde je hazard dostupný

 míňanie väčšieho množstva financií na hazardné hry

 zmena nálady

Náchylnosť hráčov k popíjaniu pri hrách

Pre majiteľov podnikov v celku výhodné, no pre samotných hazardérov neuvedomujúcich si dostatočne možné následky týchto činov to pokojne môže byť začiatok ťažkých časov – či už z pohľadu zvyšujúcej sa závislosti, alebo z pohľadu postupného nepriaznivého vývinu v rôznych oblastiach ich života. Povedané drsnejšie, v niektorých prípadoch hovoríme o začiatku konca.