Prečo je populárne piť alkohol pred alebo počas hrania hazardných hier

Alkohol je medzi ľuďmi nepochybne veľmi populárny. Spôsobuje krátkodobý nával eufórie, pôsobí uvoľňujúco a v mnohých prípadoch má stimulačné účinky. Čo sa však stane, ak sa tento nápoj spojí s hraním hazardných hier?

Niektorí hráči čelia strachu, že sa ich herná aktivita v dôsledku pitia alkoholu dostane mimo kontrolu, iní naopak tvrdia, že sú náchylnejší piť viac práve počas hrania hazardných hier. Mnohí vnímajú tieto „zlozvyky“ ako druh socializačných aktivít utužujúcich vzťahy v spoločnosti. Ich možné negatívne vplyvy však rozhodne nepodceňujte.

Hazardné hry a alkohol – ako navzájom súvisia?

Existujú hráči, ktorí si sedenie za hracím stolom bez požívania alkoholu ani nevedia predstaviť. Pitie alkoholických nápojov by však malo byť primerané, ak nechcete, aby ste počas večera nezostali nepríjemne prekvapení.

Je nepochybné, že medzi hraním hazardných hier a súčasnou konzumáciou alkoholu existuje spojenie, ktoré môže mať rôzne následky: hráči majú tendenciu piť viac počas hrania, pod vplyvom alkoholu sa ich správanie mení a sú náchylnejší viac riskovať, zdržiavajú sa v herniach dlhší čas a rozhodne míňajú aj viac peňazí. Viaceré štúdie zaoberajúce sa vplyvom alkoholu na hranie hazardných hier poukázali na skutočnosť, že alkohol zohráva významnú úlohu pri ovplyvňovaní správania sa človeka – hráči strácajú kontrolu nad hrou, sú impulzívni a viac riskujú.

Kedy sa z alkoholu stane problém?

Nie je žiadnou novinkou, že v mnohých herniach sa alkohol podáva hráčom zdarma a neobmedzene. Je to práve preto, že hráči majú pod vplyvom alkoholu tendenciu minúť viac. Na uliciach možno stretnúť viacero „stratených existencií“, ktorí Spin Palace App prehrali všetok svoj majetok, boli nútení si neustále požičiavať, až nakoniec skončili bez strechy nad hlavou, bez práce a bez rodiny.

Neznamená to však, že každá konzumácia alkoholu počas hrania bude mať takého nepriaznivé následky. Ľudia nie sú roboty a majú potrebu si oddýchnuť, na chvíľu uniknúť z reality a trochu sa zabaviť. Ak je pitie a hranie vykonávané občasne, v primeranej a rozumnej miere, majú tieto aktivity aj pozitívne účinky.